Pages Navigation Menu

Android Türkiye, Türkçe Android Uygulamalar, Oyunlar, Google Play Store, Android Market, Android Telefonlar

En iyi Android Video Player Uygulamaları

Yaptığım araştırmalara göre sadece 3 video player en iyi durumda. Bunlar , , .

en çok kullanılanı. Yalnız açılmayan videolarda uygulama takılabiliyor, geri dönüş yapamayabiliyor ve görevi sonlandırmak zorunda kalabiliyorsunuz.  720p videolarda hiç sıkıntı çekmedim. En azından denediğim 720p”lerde. Telefonunuzun kodek eksikliği varsa bunu otomatik anlıyor ve ona göre kodek yüklemeniz için sizi yönlendiriyor.

Çoklu ses ve altyazı seçenekleri gibi birçok özellik sunan bu uygulama, kendi codeclerini kullandığı için başka bir formattaki videoyu, dönüştürmeye gerek kalmadan oynatabiliyor.SRT, SSA ve ASS gibi altyazı formatını destekleyen MoboPlayer ile HTTP ve RTSP protokollerinden yapılan video yayınlarını da izleyebiliyorsunuz. MoboPlayer neredeyse tüm Android cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor.

da moboplayer kadar popüler diyebiliriz. Onda da 720p ler konusunda pek bir sorunla karşılaşmadım. Uygulamanın altyazı olarak Türkçe karakterleri desteklemesi için, “Preferences*Subtitle*Character*Encoding” kısayolunu izleyerek, “Turkish (ISO-9959-9)” seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Yapmanız gereken aynı klasörde video ile ismi aynı olmak üzere altyazıyı bulundurmak.

ise bu ikisine göre daha yeni bir uygulama. Wildfire S gibi daha düşük profilli telefonlarda mx video player”ın dieğrlerine göre daha stabil ve akıcı çalıştığına dair yorumlar aldım. O yüzde düşük profil telefonlara bu video player”ı yüklemesini tavsiye ediyorum.

indirmek için tıklayın

indirmek için

indirmek için

Hangi model telefonunuza en iyi uyumu gösteren video player”ı siz de paylaşırsanız, daha çok tecrübeye dayalı bilgiye erişebiliriz diye düşünüyorum.

2 Yorumlar

  1. Mx video player kullanıyorum kesinlikle sorunsuz.. 1080p hd sorunsuz açıyor ve en hızlısı

  2. paylaşım ve anlatımın için teşekkürler, faydalı

Yorum yazsana

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>